Uncategorised

Wykaz lekarzy weterynarii upoważnionych przez Związek Kynologiczny w Polsce do odczytywania zdjęć rentgenowskich układu chrzęstno-kostnego:

List of veterinarians authorized by the Polish Kennel Club (Związek Kynologiczny w Polsce) for reading X-rays of osteocartilaginous system:

 

dr Adam Pietroń
Centrum Zdrowia MULTI-WET, ul. Gagarina 5, 00-753 Warszawa

dr Renata Komsta
Akademia Rolnicza, Zakład Radiologii i Ultrasonografii, ul. Głęboka 30, 20-612 Lublin, tel. 81-445-61-54

prof. dr hab. Stanisław Koper
Akademia Rolnicza, Zakład Radiologii i Ultrasonografii, ul. Głęboka 30, 20-612 Lublin, tel. 81-445-61-54

dr Tadeusz Narojek
SGGW, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Katedra Nauk Klinicznych, Oddział Diagnostyki Obrazkowej, ul. Nowoursynowska 159c, 02-787 Warszawa

dr hab. Marek Nowicki
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Katedra i Klinika Chirurgii i Rentgenologii, ul. Oczapowskiego 14, 10-957 Olsztyn, tel. 89-523-37-30

dr Jan Siembieda
Akademia Rolnicza, Klinika Chirurgii Zwierząt, Pl. Grunwaldzki 51, 50-366 Wrocław, tel. 71-320-54-90 

dr Grzegorz Wasiatycz - Poznań


Obowiązuje od 30 sierpnia 2013 r.

 

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PSÓW TOWARZYSZACYCH- FINAŁ PUCHARU POLSKI PT2/3   -  5.12.2010 r.

Nasz oddział reprezentowało wraz z psami pięciu zawodników: czterech z nich startowało w konkurencji PT2, jeden w konkurencji PT3.

Drużyna startująca w PT2 w składzie:

1. Małgorzata Dziuła
2. Tomasz Kruczek
3. Stanisław Orzeł

4. Marcin Krupa

Nasza drużyna zajęła drużynowo I MIEJSCE,

W klasyfikacji indywidualnej Małgorzata Dziuła wraz z cocker spanielem angielskim ALUTKĄ z Polany Kłapouchego zajęła II miejsce.

 


 

 

MISTRZOSTWA POLSKI PSÓW TOWARZYSZĄCYCH- Bydgoszcz 24.10.2010 r.

Nasz oddział na MISTRZOSTWACH POLSKI PT reprezentowało trzech zawodników z psami,
którzy startowali w konkurencji PT2

Skład drużyny:

1. Michał Majcher -  z psem rasy OBM - Oskar Red Dot
2. Małgorzata Dziuła - z psem rasy cocker spaniel angielski - ALUTKA z Polany Kłapouchego
3. Stanisław Orzeł - z psem rasy OBM - BIJOU Olbramovicky Kvitek

Nasza Drużyna zdobyła TYTUŁ: 
DRUŻYNOWEGO MISTRZA POLSKI PSÓW TOWARZYSZĄCYCH W KONKURENCJI PT2

Natomiast  Michał Majcher wraz ze swoim psem zdobył TYTUŁ:
INDYWIDUALNEGO MISTRZA POLSKI PSÓW TOWARZYSZĄCYCH W KONKURENCJI PT2

 


 

Rzeszów 10.10.2010 r - sędzia Zbigniew Milewski

Nasz oddział reprezentowało czterech zawodników z psami w konkurencji PT2.

Skład drużyny:

Małgorzata Dziuła wraz z psem rasy cocker spaniel angielski - Alutka z Polany Klapouchego,
Michał Majcher z psem rasy owczarek belgijski malinois - Oskar Red Dot,
Tomasz Kruczek
z psem rasy owczarek niemiecki - Naomi Sądeckie Góry  
Stanisław Orzeł
z najmłodszym uczestnikiem tej imprezy, owczarkiem belgijskim malinois - BIJOU olbramovicky kvitek.

Nasza drużyna zajęła I miejsce pokonując drużyny z Krakowa oraz Rzeszowa.

 


 

Rybnik 02.10.2010 r. - sędziowie Janusz Rurarz, Jan Lenart

Nasz oddział reprezentowało trzech zawodników wraz z psami w konkurencji PT 2.

Skład drużyny:

Małgorzata Dziuła wraz z psem rasy cocker spaniel angielski - Alutka z Polany Klapouchego,
Michał Majcher
z psem rasy owczarek belgijski malinois - Oskar Red Dot,
Tomasz Kruczek
z psem rasy owczarek niemiecki - Naomi Sądeckie Góry.

Nasza drużyna zajęła I miejsce w konkurencji drużynowej.



TURNIEJ MULTI CUP III m. Jaktarów k/ Warszawy
zaliczany do Mistrzostw Polski Owczarków Belgijskich

W dniach 06-08.08 2010 r. w miejscowości Jaktarów, odbył się turniej psów użytkowych zaliczany do Mistrzostw Polski OBM.
Nasz oddział reprezentował zawodnik Michał Majcher wraz ze swoim psem rasy Owczarek Belgijski Malinois OSKAR RED DOT, który startował w konkurencji IPO I.

Nasz zawodnik zajął I miejsce w tym turnieju, prezentując kolejny raz najlepszą pracę obronną ze swoim psem.

W zawodach nie wziął udziału Krzysztof Szymański z powodu choroby swojego psa.


 

MISTRZOSTWA POLSKI PSÓW UŻYTKOWYCH- Złotokłos k/Warszawy


W dniach 24-26.06.2010 r. w miejscowości Złotokłos odbyły się MISTRZOSTWA POLSKI PSÓW UŻYTKOWYCH.


Nasz oddział reprezentowało dwóch zawodników z psami startujących w konkurencji IPO I:

1. Krzysztof Szymański.

2. Michał Majcher.

 

Krzysztof Szymański startujący z psem rasy Owczarek Belgijski Malinois BRAN BLEIDD LIKE A HURICANE zdobył TYTUŁ: MISTRZA POLSKI IPO I

Michał Majcher startujący z psem rasy Owczarek Belgijski Malinois OSKAR RED DOT
zdobył TYTUŁ: V-CE MISTRZA POLSKI IPO I

Ponadto  Krzysztof Szymański odebrał nagrodę za najlepszą pracę węchową swojego psa, a Michał Majcher odebrał nagrodę za najlepszą pracę obronną swojego psa.



SILESIA CUP- Będzin

W dniach 09-11.04.2010 r. w miejscowości Będzin odbyły się MIĘDZYNARODOWE OTWARTE MISTRZOSTWA PSÓW SPORTOWYCH CACIT SILESIA CUP 2010, nasz oddział w konkurencji IPO I reprezentowała drużyna składająca się z trzech zawodników z psami:

1. Krzysztof Szymański

2. Michał Majcher

3. Kruczek Tomasz

Ze względu na ogłoszenie żałoby narodowej w spowodowanej katastrofą polskiego samolotu pod Smoleńskiem w drugim dniu zawodów impreza została odwołana.

Rasa: Seter irlandzki Hodowla: Bonuni FCI
Szczenięta ur.e 07.02.2018 r.
Matka KINGDOM OF LOVE All Irish Gold
Ojciec Garden Star’s Red Bull
Hodowca Rogóż Agnieszka
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
tel. 507188555
 
 
Rasa: Labrador retriever
Hodowla: Ranosz (FCI)
Szczenięta ur. 18.12.2017 r.
Hodowca: Ranosz Halina
Słopnice
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. +48 667 584 698
www.hodowlaranosz.pl
 
   
Rasa: Lagotto Romagnolo
Hodowla: Lagotto's Smile
Hodowca: Regina Kupiec
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://www.facebook.com/lagottosmile/ 
www.lagottossmile.wordpress.com
 tel. + 48 793360785
 
 
Rasa: Posokowiec Bawarski
Hodowla "z Hubertowej Psiarni"
 
Szczenięta ur. 18.08.2017 r.
Matka: GAJA z Hubertowej Psiarni
Ojciec: ATAMAN z Krainy Przodków
Kontakt: Bogusław Pawłowski
tel: 608 210 733
 
 
 Rasa: Cane corso

Hodowla Crazy Clean (FCI)
Hodowca: Monika Brniak
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
     
Rasa: Owczarek belgijski Malinois

Hodowla: Szynwaldka (FCI)
Hodowca: Jan Jurczak
Kontakt: tel. +48 607  286 850
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 
Rasa: Elkhund szary Hodowla: Pride of North
Hodowca: Joanna Nosal
Kontakt: www.elkhundszary.pl
tel. +48 506574987
email.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
Rasa: Yorkshire Terrier

Hodowla: Madagaskar Time FCI
Hodowca: Katarzyna Bezak
Kontakt:
tel. +48 883375491

 
 

PLAN SĘDZIOWANIA


RING 1: Sędzia - Ivan Vasiljevic
 
Buldog francuski
 
PSY
Klasa młodsze szczenię, liczba: 1, nr kat. 44 - 44
Klasa pośrednia, liczba: 1, nr kat. 45 - 45
Klasa otwarta, liczba: 1, nr kat. 46 - 46
SUKI
Klasa młodsze szczenię, liczba: 1, nr kat. 47 - 47
Klasa szczeniąt, liczba: 4, nr kat. 48 - 51
Klasa młodzieży, liczba: 4, nr kat. 52 - 55
Klasa pośrednia, liczba: 1, nr kat. 56 - 56
Klasa otwarta, liczba: 2, nr kat. 57 - 58
Klasa championów, liczba: 1, nr kat. 59 – 59

 

Lwi piesek
 
SUKI
Klasa weteranów, liczba: 1, nr kat. 87 - 87
 
Maltańczyk
 
SUKI
Klasa młodzieży, liczba: 2, nr kat. 88 - 89
Klasa pośrednia, liczba: 1, nr kat. 90 - 90
 
Pekińczyk
 SUKI
Klasa młodsze szczenię, liczba: 1, nr kat. 93 - 93
Klasa szczeniąt, liczba: 1, nr kat. 94 – 94

 

Bichon Frise
 
PSY
Klasa otwarta, liczba: 1, nr kat. 35 - 35
SUKI
Klasa otwarta, liczba: 1, nr kat. 36 – 36

 

Cocker spaniel amerykański
 
SUKI
Klasa młodzieży, liczba: 1, nr kat. 1 - 1
Klasa pośrednia, liczba: 1, nr kat. 2 – 2


King Charles Spaniel
 PSY
Klasa pośrednia, liczba: 1, nr kat. 82 - 82
SUKI
Klasa młodzieży, liczba: 1, nr kat. 84 - 84
Klasa weteranów, liczba: 1, nr kat. 83 - 83
 
Shih Tzu
 
PSY
Klasa młodsze szczenię, liczba: 1, nr kat. 108 - 108
Klasa młodzieży, liczba: 2, nr kat. 109 - 110
SUKI
Klasa szczeniąt, liczba: 1, nr kat. 113 - 113
Klasa młodzieży, liczba: 4, nr kat. 114 - 117
Klasa pośrednia, liczba: 1, nr kat. 118 - 118
Klasa otwarta, liczba: 2, nr kat. 119 - 120
Klasa weteranów, liczba: 2, nr kat. 111 - 112
 
Spaniel kontynentalny miniaturowy - Papillon
 
PSY
Klasa pośrednia, liczba: 1, nr kat. 129 - 129
SUKI
Klasa młodzieży, liczba: 1, nr kat. 130 - 130
Klasa pośrednia, liczba: 1, nr kat. 131 - 131
Klasa championów, liczba: 1, nr kat. 132 - 132

Cavalier King Charles Spaniel
 
PSY
Klasa otwarta, liczba: 1, nr kat. 61 - 61
Klasa weteranów, liczba: 1, nr kat. 60 - 60
SUKI
Klasa młodsze szczenię, liczba: 1, nr kat. 62 - 62
Klasa młodzieży, liczba: 2, nr kat. 63 - 64
Klasa pośrednia, liczba: 1, nr kat. 65 - 65
Klasa otwarta, liczba: 1, nr kat. 66 - 66
Chihuahua długowłosy
 
SUKI
Klasa szczeniąt, liczba: 1, nr kat. 67 - 67
Klasa młodzieży, liczba: 3, nr kat. 68 - 70
Klasa pośrednia, liczba: 1, nr kat. 71 - 71
 
Chihuahua krótkowłosy
 
PSY
Klasa młodsze szczenię, liczba: 1, nr kat. 72 - 72
Klasa pośrednia, liczba: 1, nr kat. 73 - 73
Klasa championów, liczba: 1, nr kat. 74 - 74
SUKI
Klasa młodzieży, liczba: 4, nr kat. 75 - 78
Klasa pośrednia, liczba: 2, nr kat. 79 - 80
Klasa otwarta, liczba: 1, nr kat. 81 - 81
 

 

Pudel duży (apricot, czerwony, srebrny)
 
SUKI
Klasa młodsze szczenię, liczba: 1, nr kat. 95 - 95
Klasa szczeniąt, liczba: 1, nr kat. 96 - 96
Klasa pośrednia, liczba: 1, nr kat. 97 - 97
Klasa otwarta, liczba: 1, nr kat. 98 - 98
Klasa championów, liczba: 1, nr kat. 99 - 99
 
Pudel duży (biały, brązowy, czarny)
 
PSY
Klasa weteranów, liczba: 1, nr kat. 125 - 125
SUKI
Klasa championów, liczba: 1, nr kat. 126 - 126
 
Pudel miniaturowy (apricot, czerwony, srebrny)
 PSY
Klasa pośrednia, liczba: 1, nr kat. 127 - 127
SUKI
Klasa szczeniąt, liczba: 1, nr kat. 128 - 128
 
Pudel miniaturowy (biały, brązowy, czarny)
 PSY
Klasa szczeniąt, liczba: 1, nr kat. 101 - 101
Klasa weteranów, liczba: 1, nr kat. 100 - 100
SUKI
Klasa championów, liczba: 1, nr kat. 102 - 102
 
Pudel średni (apricot, czerwony, srebrny)
 
SUKI
Klasa młodsze szczenię, liczba: 1, nr kat. 103 - 103
Klasa championów, liczba: 1, nr kat. 104 – 104

 

Pudel średni (biały, brązowy, czarny)
 
SUKI
Klasa championów, liczba: 1, nr kat. 105 - 105
 
Pudel toy
 PSY
Klasa pośrednia, liczba: 1, nr kat. 106 - 106
SUKI
Klasa otwarta, liczba: 1, nr kat. 107 - 107
 


 

 

 

RING 2: Sędzia - Renata Niklasiewicz
 
Mops
 
SUKI
Klasa szczeniąt, liczba: 1, nr kat. 91 - 91
Klasa młodzieży, liczba: 1, nr kat. 92 – 92

 

Boston Terrier
 
PSY
Klasa młodzieży, liczba: 1, nr kat. 37 - 37
Klasa pośrednia, liczba: 1, nr kat. 38 - 38
Klasa otwarta, liczba: 1, nr kat. 39 - 39

SUKI
Klasa młodzieży, liczba: 2, nr kat. 41 - 42
Klasa otwarta, liczba: 1, nr kat. 43 - 43
Klasa weteranów, liczba: 1, nr kat. 40 - 40
 
Spaniel tybetański
 
PSY
Klasa młodzieży, liczba: 1, nr kat. 121 – 121

 

Lhasa Apso
 
PSY
Klasa championów, liczba: 1, nr kat. 85 - 85
SUKI
Klasa młodzieży, liczba: 1, nr kat. 86 - 86

 

Lagotto romagnolo
 
PSY
Klasa młodzieży, liczba: 1, nr kat. 25 - 25
SUKI
Klasa młodzieży, liczba: 2, nr kat. 26 – 27

 

Cocker spaniel angielski
 
SUKI
Klasa młodzieży, liczba: 1, nr kat. 3 - 3
Klasa pośrednia, liczba: 1, nr kat. 4 - 4
Klasa championów, liczba: 1, nr kat. 5 - 5
 
Flat Coated Retriever
 
PSY
Klasa otwarta, liczba: 2, nr kat. 6 - 7
SUKI
Klasa młodzieży, liczba: 1, nr kat. 8 - 8
Klasa pośrednia, liczba: 1, nr kat. 9 - 9
 

Golden Retriever

PSY
Klasa młodzieży, liczba: 1, nr kat. 10 - 10
Klasa pośrednia, liczba: 2, nr kat. 11 - 12
Klasa otwarta, liczba: 1, nr kat. 13 - 13

SUKI
Klasa młodzieży, liczba: 3, nr kat. 14 - 16
Klasa pośrednia, liczba: 1, nr kat. 17 - 17
Klasa otwarta, liczba: 1, nr kat. 18 - 18
Klasa użytkowa, liczba: 1, nr kat. 19 - 19
 
Labrador Retriever
 
PSY
Klasa pośrednia, liczba: 2, nr kat. 20 - 21
SUKI
Klasa młodzieży, liczba: 2, nr kat. 22 - 23
Klasa pośrednia, liczba: 1, nr kat. 24 - 24
 
Płochacz niemiecki
 PSY
Klasa pośrednia, liczba: 1, nr kat. 122 - 122
Klasa otwarta, liczba: 1, nr kat. 123 - 123
SUKI
Klasa użytkowa, liczba: 1, nr kat. 124 - 124
 Springer spaniel angielski
 
PSY
Klasa otwarta, liczba: 1, nr kat. 28 - 28
Klasa championów, liczba: 1, nr kat. 29 - 29
SUKI
Klasa otwarta, liczba: 2, nr kat. 30 - 31
 
Springer spaniel walijski

PSY
Klasa młodzieży, liczba: 1, nr kat. 32 - 32
SUKI
Klasa otwarta, liczba: 2, nr kat. 33 - 34

 

 

Katalog wystawowy - spis wystawców


Andrusiewicz Magdalena, nr kat. 121
Badura Jan, nr kat. 72, 80
Bafia Barbara, nr kat. 3, 5
Bagińska Monika, nr kat. 16
Bajor Agata, nr kat. 45
Balawender Wioletta, nr kat. 110, 120
Baranek Małgorzata, nr kat. 26, 42
Bartkowiak Ilona, nr kat. 68, 69, 74, 77, 78
Biskup Paulina, nr kat. 88, 109, 115
Bogdanowska Anna, nr kat. 90
Chmielewska Barbara, nr kat. 112
Cholewa Liliana, nr kat. 96, 99
Ciempka Agnieszka, nr kat. 89
Cięszczyk Marzena, nr kat. 130, 132
Cisowska Aneta, nr kat. 127
Drożdż-Winiarska Ewa, nr kat. 95
Duda Teofil, nr kat. 52
Dudczyk Wojciech, nr kat. 12, 14
Dudek-Adamska Danuta, nr kat. 65
Dziuła Małgorzata, nr kat. 4
Ficek Jan, nr kat. 111
Fiema Andrzej, nr kat. 114
Flig Renata, nr kat. 128
Gaik Michał, nr kat. 6, 7
Głąb Magdalena, nr kat. 122, 123, 124
Głowa-Łobodzińska Anna, nr kat. 100, 102
Gołąb Agnieszka, nr kat. 67, 73, 75
Goraus Agnieszka, nr kat. 18
Grzesik Bożena, nr kat. 60, 63, 66
Guzanek Izabela, nr kat. 43, 70, 76, 79, 81
Haja Dominika, nr kat. 41
Jana a Michal Nechalovi, nr kat. 11, 17
Janas Adrian, nr kat. 13, 19
Jankisz Marian, nr kat. 58
Jankowska Izabella, nr kat. 49, 54
Kamińska Justyna, nr kat. 30
Kawalec Piotr, nr kat. 44
Kawecka Jolanta, nr kat. 32
Kęsik Stanislaw, nr kat. 25
Kolenderska-Karasińska Danuta, nr kat. 93, 94, 108
KOWALCZYK SYLWESTER, nr kat. 33, 34
Kozłowska Klaudia, nr kat. 20
Kruczek Karina, nr kat. 87
Krzysztoń Joanna, nr kat. 29
Kukla Dorota, nr kat. 9
Kułyk Anna, nr kat. 97, 98
Kuźniar Łukasz, nr kat. 48
KWALCZYK SYLWESTER, nr kat. 28
LIS WANESSA, nr kat. 53
Lizończyk Aleksandra, nr kat. 8
Lorentz Marta B., nr kat. 125
Łoś Monika, nr kat. 51
Malan Łukasz, nr kat. 38
Matras-Zarzecka Małgorzata, nr kat. 22
Mirgus Rastislav, nr kat. 21, 126
Mirowska Katarzyna, nr kat. 40
Nowak Dorota, nr kat. 27
NOWAK RENATA, nr kat. 118
Nowakiewicz Sławomir, nr kat. 10
Olszewska Ewa, nr kat. 129, 131
Orzeł Katarzyna, nr kat. 31
Owsiany Katarzyna, nr kat. 23
RANOSZ HALINA, nr kat. 24
Rota Krystyna, nr kat. 106
Senator Klaudia, nr kat. 59
SIKORA IRENA, nr kat. 35
Sikora-Maciuszek Aneta, nr kat. 36
Skirliński Kacper, nr kat. 101, 107
Skoczeń Angelika, nr kat. 47
Skrabut Ewa, nr kat. 92
Skrzypnik Anna, nr kat. 46, 56, 57
Skubik Agnieszka, nr kat. 103, 104
Słowińska Renata, nr kat. 82, 83, 84
Stadnicka-Brudnicka Weronika, nr kat. 62, 91
Stankiewicz Jessica, nr kat. 37
Sułkowska Zofia, nr kat. 15
SUPERNAK ELWIRA, nr kat. 64
Śmiałowska Bożena, nr kat. 1, 2
Tarnawska-Węglarczyk Beata, nr kat. 71
Twardosz Anita, nr kat. 86, 117
Wittek Marta, nr kat. 105
Wojciech Szyszka, nr kat. 50
Wolanska-Langella Miroslawa, nr kat. 39
Wójcik Martyna, nr kat. 113
Wójcik Piotr, nr kat. 116, 119
Wójsik Sławomir, nr kat. 61
Zawada Agnieszka, nr kat. 85
Żółtek Łukasz, nr kat. 55

 

PROGRAM WYSTAWY

od 8.00 – 10:00          przyjmowanie psów
10.00                          otwarcie wystawy
10.00 -14.30               ocena psów na ringach
ok. 14.30                     rozpoczęcie konkurencji finałowych

wybór Najpiękniejszego Młodszego Szczenięcia wystawy
(w konkurencji biorą udział baby które uzyskały tytuł Najlepsze Młodsze Szczenię
w Rasie).
- sędzia Niklasiewicz Renata

wybór Najpiękniejszego Szczenięcia wystawy
(w konkurencji biorą udział szczenięta które uzyskały tytuł Najlepsze Szczenię
w Rasie).
- sędzia Niklasiewicz Renata

wybór Najpiękniejszego Juniora wystawy
(pies lub suka z tytułem Najlepszy Junior w Rasie).
- sędzia Vasiljevic Ivan

wybór Najpiękniejszego Weterana wystawy
(psy i suki z tytułem Najlepszy Weteran w Rasie).
- sędzia Niklasiewicz Renata

wybór Najpiękniejszego Spaniela wystawy
(psy z tytułem „Zwycięzca Rasy”).
- sędzia Niklasiewicz Renata

wybór Najpiękniejszego Pudla wystawy
(psy z tytułem „Zwycięzca Rasy”).
- sędzia Vasiljevic Ivan

wybór Zwycięzcy Grupy VIII –
sędzia Niklasiewicz Renata
wybór Zwycięzcy Grupy IX –
sędzia Vasiljevic Ivan
(Zwycięzca Grupy - psy z tytułem „Zwycięzca Rasy”).

Wybór BEST IN SHOW
(psy z tytułem „Zwycięzca Grupy”).
sędzia Vasiljevic Ivan